Sportélet az iskolánkban

Intézményünkben kiemelt szerepet tölt be a sport is. Ennek ékes bizonyítéka, hogy kiemelkedő diákolimpiai eredményeinknek köszönhetően már többször bekerültünk Budapest tíz legsikeresebb általános iskolája közé. Kiváló körülmények között tartjuk a sportfoglalkozásokat, hiszen két jól felszerelt tornatermünk mellett a sportudvar pályái is rendelkezésünkre állnak. Minden igényt kielégítő szertárunkhoz konditerem tartozik. Sporthelységeinket egy-egy neves magyar olimpiai bajnokról neveztünk el, a tornaöltözőket pedig híres sportolók képeivel dekoráltuk. A mindennapi testmozgás lehetőségét biztosítani tudjuk diákjaink számára. Több egyesülettel ápolunk szoros kapcsolatot, s egy ilyen együttműködés keretein belül van lehetőségünk a Vasas Pasarét komplexumában testnevelés órákat tartani.

Iskolánk egyik sikersportága az atlétika, melyben rendszerint mi nyerjük meg a mezei futás és a többpróba kerületi diákolimpia összetett versenyét. Óriási sikereket érünk el budapesti, sőt országos szinten is. Edzéseinket mintegy hatvan gyermek látogatja.

A folyósókon és az udvaron összesen hat pingpongasztal áll tanulóink rendelkezésére, melyeket minden szünetben és délután is használhatnak. Részben ennek köszönhető az, hogy a kerületi asztalitenisz diákolimpia iskolák közötti összesített versenyében az utóbbi tíz évben a Fillér végzett az első helyen. Nagyon büszkék vagyunk arra is, hogy megalapítása óta, eddig minden évben iskolánk nyerte el a „II. kerület legeredményesebb iskolája” díját.

Az intézmény területén 15 kosárlabdapalánk található, mely kitűnő lehetőséget nyújt a megfelelő szakmai képzésre, a gyerekeknek pedig az állandó játékra, gyakorlásra. A Vasas Pasaréttel karöltve a tartjuk a délutáni sportfoglalkozásokat.

A labdarúgó edzéseket a II. Kerületi UFC edzői tartják. Iskolánkban ezeken kívül vívás, tánc, karate edzések és sakk foglalkozások vannak.

Nyaranta napköziotthonos atlétika és kosárlabda edzőtáborokat, illetve hazánk egy-egy szép tájegységén vándortábort szervezünk.

Az érdeklődők minden programunkról, eredményünkről, táborunkról az iskola honlapján a „Sport” címszó alatt tájékozódhatnak, a földszinti folyóson pedig büszkeségtáblákon és vitrinekben tekinthetik meg a különböző versenyeken szerzett okleveleinket, kupáinkat, serlegeinket.