Felvétellel kapcsolatos információk (nem leendő elsősök számára)
A nem a leendő elsős évfolyamokra történő átjelentkezés menete a következő:
  1. Az iskola telefonszámán időpontot kell kérni az iskola igazgatójával történő személyes beszélgetésre.

2. Ezen a beszélgetésen az iskola tájékozódik az átjelentkezés okairól, korábbi tanulmányi eredményekről, az esetleges problémákról. Ennek érdekében kérjük, erre a beszélgetésre hozzák magukkal a tanuló tájékoztató füzetét (ellenőrzőjét), a legutolsó befejezett tanév bizonyítványát, vagy annak másolatát, illetve a tanuló tanulmányait befolyásoló egyéb lényeges dokumentumokat (szakértői vélemények, SNI papírok, stb.). A szülők pedig tájékozódhatnak az itteni óraszámokról, pedagógusokról, az iskolában folyó szakmai munkáról, és az átjelentkezés egyéb feltételeiről.

3. Amennyiben a váltás nem tanév közben, hanem a tanév lezárását követően történik, a beszélgetés és a dokumentumok alapján a tanuló felkerül(het) egy előzetes listára, avagy a szülő tájékoztatás kap arról, hogy a megismert tények alapján nincs mód a tanuló átvételére.

4. A felvétel adminisztrációja az előzetes lista alapján augusztus utolsó hetében történik. (A pontos időpont júniustól lesz megtalálható honlapunkon.) Erre el kell hozni:

Fontos!
  • Tanév közbeni váltás esetén vegyék figyelembe a következőket. A tanév közbeni váltás mindig nagyobb zökkenőkkel jár(hat), minta tanév végén történő váltás. Ezért tanév közben csak rendkívüli esetben veszünk át tanulókat. Áprilistól ez az átvétel még korlátozottabb, hiszen a tanuló év végi értékelését két hónap alatt megoldani nehéz feladat mind az iskola, mind a diák számára.

• Az iskola rendkívül magas létszáma miatt elsősorban körzetes tanulók átvételére van lehetőségünk. Körzeten kívülieket csak indokolt esetben tudunk átvenni.

• Jelenlegi létszámaink alapján a mostani 3. évfolyamunk teljesen telített. Amennyiben nem történik tanév végi elmenetel erről az évfolyamról, ide tanulókat nem tudunk átvenni.

• Különbözeti vizsgát érvényes tanév végi bizonyítvánnyal rendelkezőknél csak akkor kell tenni, ha a tanuló eltérő programmal rendelkező iskolából érkezik (pl. külföld, magániskola, stb.). A nemzetiségi osztályokba jelentkezőknél minden esetben szintfelmérésre kerül sor, de ennek eredményétől automatikusan nem függ az átvétel.