Elsősök beiratkozása a 2024/2025-ös tanévre
Tisztelt Szülők!

Kérjük Önöket, hogy a 2024/2025. tanévre történő általános iskolai beiratkozást ELSŐ KÖRBEN AZ ONLINE FELÜLETEN VÉGEZZÉK EL a jelenléti beiratkozás előtt, ezzel nagyban lerövidítve a kötelező személyes megjelenés időigényét. Amennyiben otthon nincs lehetőség az online beiratkozás megtételére, úgy azt a jelenléti beiratkozáson kell megtenni, nyomtatni, és mindkét szülőnek aláírni. (Ez hosszabb idő, és mindkét szülő jelenléte szükséges.) Otthoni online beiratkozás esetén elég az egyik szülő megjelenése a beiratkozáson.

Kérjük, hogy az e-ügyintézéssel történő beiratkozás után generálódó 5 oldalas jelentkezési lapot (nem azonos a korábban leadott iskolai jelentkezési lappal!) otthon nyomtassák ki, és mindkét szülő aláírásával hozzák magukkal.

Felhívjuk a figyelmüket, hogy a beiratkozási felület alapértelmezettként egy szülőre készült el, de az „új szülő felvétele” gombbal adják hozzá szülőtársukat is (elvált szülőknél is), és írja alá mindkét szülő a nyomtatás után.

Kérem, vegyék figyelembe, hogy néhány dokumentumnál tanúztatás is szükséges!

Kérjük továbbá, hogy a jelenléti beiratkozásra hozzák magukkal a feltöltött egyéb eredeti dokumentumokat is (nemzetiségi nyilatkozat, szakértői vélemény stb.)

Az e-Ügyintézés (online beiratkozás) „Beiratkozás Általános Iskolába (BÁI)” felülete itt érhető el:

Segítséget az online ügyintézéshez itt találnak:

Kréta elektronikus ügyintézés - Beiratkozás az általános iskolába 2024.

Az online ügyintézés mellett A SZEMÉLYES BEIRATKOZÁS MINDENKÉPPEN SZÜKSÉGES

2024. április 18-án (csütörtökön) 8-19 óráig és
2024. április 19-én (pénteken) 8-19 óráig.

Amire feltétlenül szükség lesz a gyermekre vonatkozóan:

• felvételi kérelem, amennyiben korábban még nem adták le

Felvételi kérelem

• a gyermek születési anyakönyvi kivonata, vagy személyi igazolványa

• a gyermek lakcímkártyája

• a gyermek TAJ kártyája

• Nyilatkozat etika/hittan tantárgyra, iskolai pedagógiai programra, SNI/BTMN szakvéleményre és egyéb különleges helyzetekre vonatkozóan

Nyilatkozatok beiratkozáshoz

• Szakértői vélemény BTMN, SNI esetén

Nyilatkozat nemzetiséghez tartozásról

Nyilatkozatok, melyeket mindkét törvényes képviselő aláírásával, tanúztatva kell benyújtani:

A gyermek körzetes iskoláját a következő keresőfelületen találják meg: