Kedves Szülők, kedves Gyerekek!

Elérkezett hát az idő arra, hogy Önök iskolát és tanító nénit válasszanak gyermeküknek, nekem pedig arra, hogy osztályfőnöki pályára lépjek. 2022. júniusában szereztem meg tanítói diplomámat az ELTE Tanító- és Óvóképző karán vizuális nevelés műveltségterületen. Volt szerencsém, hogy az egyetemi gyakorlatomat itt az iskolában töltsem, és a gyakorlat után itt kezdjem el a pályafutásom. Az elmúlt években napközis tanítóként dolgoztam, de közben több tantárgyat is betanítottam a délelőtt folyamán.

Műveltségterületemből adódóan fontos feladatomnak tartom, hogy megszerettessem a gyerekekkel a rajz világát, s hogy a lehető legtöbb kreativitást hozzam ki belőlük. Az óráimon figyelmet fordítok a különböző technikák megismertetésére és a gyerekek személyiségének kibontakoztatására. Ezek mellett elengedhetetlennek tartom az érzelmi nevelést és az érzelmileg biztonságos osztálylégkör kialakítását. Úgy gondolom, hogyha ezek a feltételek adottak, a tanulás is könnyebben megy.

Szívesen alkalmazok alternatív pedagógia módszereket, mint például a projekmunkát, ahol a gyerekek önállóan és szabadon tudnak gondolkodni, alkotni.

A mai világban elengedhetetlennek tartom a digitális eszközök ismeretét és alkalmazását, ezért óráimon gyakran használom az interaktív táblát. Gyerekközeli, játékos feladatokat oldunk meg, amely fenntartja a tanulók érdeklődését, figyelmét és segíti a tudásuk elmélyítését. Az egyetemi éveim alatt az IKT eszközök mellett modern módszertani eszközökkel is bővítettem a tudásom, amelyeket igyekszem óráimba beépíteni. Hiszek abban, hogy a gyerekek tapasztalat által, a tanulást segítő eszközök használatával közelebb tudnak kerülni a tananyag megértéséhez és elsajátításához.

Úgy gondolom, hogy mindezek megvalósulásához elengedhetetlen, hogy kialakuljon egy együttműködő, bizalmi kapocs a tanító-gyerek-szülő között.

Szeretettel várom Önöket a bemutatkozómra, nyílt órámra, a gyerekeket pedig az óvodás foglalkozásokra.

Nagyon lelkesen és izgatottan készülök, hogy megismerjem a leendő osztályom kis tagjait.

Üdvözlettel,

Barbi néni