Kedves Gyerekek! Tisztelt Szülők!

Izgatottan vártuk az iskolakezdést régen a kislányommal. A MI iskolakezdésünket. Az elsőt, az első gyerekkel. Sosem felejtem el, ahogy a hat éves kislányom ott álldogált az első nap a folyosón. Hanyag eleganciával, huncut kis mosollyal szemlélődve. Szöszke, copfos buksiját még épp egy villanásnyira láthattam, mielőtt becsukódott a tanterem ajtaja. Aztán becsöngettek.

Pedagógusként tudtam mi vár rá odabent, mégis izgultam, hogyan fog telni az első napja. Önök is valami hasonlót élhetnek át szeptemberben, amikor gyermekük elkezdi az első osztályt. A tanév kezdetéig azonban volt lehetőségük megismerkedni az iskolával, oldva a várakozás izgalmát. Velem ugyan csak az utolsó pillanatban sikerült találkozniuk, ahol igyekeztem sokoldalúan bemutatkozni.

Régebben dolgoztam a Fillér Utcai Általános Iskolában, majd tettem máshol egy kis kitérőt. Megtisztelő az a bizalom, ahogy visszafogadtak és első osztályt kezdhetek. A tanítói múltam immár 38 éves. Megfordultam az iskolarendszer több szintjén, az óvodától a felső tagozatig, a vidéki kis iskolától a városi nagy létszámú intézményig, sok-sok tapasztalatot gyűjtve.

1996-ban kincsre leltem a kooperatív és projektoktatás megismerésével, amelyekkel a hagyományos tanítás változatosabbá tehető. Mindkét módszer magába foglalja a játékosságot, valamint megtanulható általuk, hogy figyelemmel, fegyelemmel, tapintattal, türelemmel, egymás útjának tiszteletben tartásával dolgozzunk.

Igyekszem megteremteni a tantárgyak közötti integrációt, minél több eszközt használni a megismerés elmélyítéséhez. Célom az olvasóvá nevelés, amelynek során a gyermekek megkaphatják a választás szabadságát, hiszen egy egészséges diák eleve idegenkedik attól, ha valami kötelező.

Fontos számomra, hogy a gyermek-iskola-család háromszögben bizalommal, következetességgel, szeretetteljes szigorral, megfelelő kommunkációval vigyük előre a közösséget vagy egyént, oldjuk meg a problémákat.

Végezetül kívánok a kis lurkóknak felhőtlen, sok-sok játékkal töltött időt az óvodában, a nyári szünetben, hamarosan találkozom Önökkel, majd a gyerkőcökkel augusztus végén.

Szeretettel várom Őket, és Önöket is, kedves Szülők!

Tisztelettel,
Judit néni